İnşaat meslekleri ve tüm uzmanlık alanları bir bütündür. Günümüzde inşaat, onarım ve mimarlık meslekleri en çok talep gören meslekler arasındadır.

Emlakçı
Gayrimenkul satın almak veya takas etmekle ilgilenen müşteriler için yapılan aramalar, ihtiyaçlarına göre uygun seçenekleri seçer, işlemdeki katılımcıların gereksinimlerini koordine eder.

Bina Yöneticisi

Bir konut kompleksinin yöneticisi, bina sakinleri ile tüm idari sorunları çözen ve bina ve kamu hizmetlerinin işletilmesi için hizmet veren bir uzmandır.

Mimar
Bir mimar, binaların planlarını, hacimsel biçimlerini geliştiren ve yapılarını hesaplayan bir uzmandır. Mimarlar şehirlerin ve kasabaların görünümünü şekillendiriyor. Konut binaları, endüstriyel tesisler ve sosyal tesisler tasarlıyorlar.

Peyzaj mimarı

Peyzaj mimarı parkların, sitelerin, tatil bölgelerinin ve banliyölerin manzaralarını tasarlar, doğanın güzelliği anlayışını somutlaştırdığı kompozisyon fikrini yansıtır. Planlar kabartma farklılıklarını, rezervuarları, yeşil alanları, yolları, terasları, mimari objeleri göstermektedir.

Beton işçisi
Beton işçisi, beton işleri yapan bir inşaat işçisidir: beton işleri yapar, kalitelerini kontrol eder, beton ve betonarme yapıları onarır.

İnşaat Mekanizasyonu ve Otomasyon Mühendisi
Bir mekanizasyon ve inşaat otomasyon mühendisi, inşaat makineleri, teknolojik ekipman ve inşaat, endüstriyel ve yol yapımında kullanılan komplekslerin tasarımı, işletimi, onarımı ve bakımı ile ilgilenmektedir.

Tasarım mühendisi
Tasarım mühendisi, bina yapılarının mimari çizimlerinin incelenmesi ve revizyonu ile ilgilenir: binadaki gerekli sistemlerin düzenlerini çizer (su temini, kanalizasyon, elektrik, telefon ve internet kabloları, havalandırma ve klima, yangın güvenliği) .

Yapı mühendisi
Yapı mühendisi, görevleri yapıyı (parçalar, montajlar, montajlar, makineler, mekanizmalar, ürünler, vb.) Güç, kararlılık, yorgunluk, dayanıklılık, hayatta kalma, kurşun direnci ve kaynak açısından kontrol etmeyi içeren bir uzmandır. Ayrıca, bir yapı mühendisi dinamik hesaplamalarla uğraşmaktadır (binaların ve yapıların dinamikleri, depremselliği).

İnşaat mühendisi
İnşaat mühendisi, mevcut insan ve malzeme kaynaklarını kullanarak, projeye göre belirli bir zaman dilimi içinde ve kalite ve güvenlikle ilgili belirli şartlara uygun olarak bir nesne inşa edebilen kişidir. Bu meslek, yaratıcı meslekler kategorisine aittir, analiz, test, tasarım ve mühendislik gerektirir.

Duvarcı
Bir duvarcı ustası, duvarcılık işi yapan bir inşaat işçisidir: farklı karmaşıklıkta duvarcılık işleri, tuğla ve taşlardan yapılmış karmaşık mimari elemanlar, tuğla binaların yapımında montaj işleri, duvar yapımında su yalıtım işleri, taş yapıların onarımı.

CEVAP BIRAKINYour email address will not be published. Required fields are marked *Your Name

Sarılar mah. Muhittin Ersoy Bulvarı No:16/1 Manavgat