İnsanlar rekreasyon alanlarının yakınında konut mülkleri satın alma ve kiralama olasılıkları daha da arttı, ancak bunun için% 40’a kadar fazla ödeme yapıyorlar.

Parklara yakın evlerde bulunan daireler, özellikle yeşil alanların az olduğu şehirlerde birçok avantaja sahiptir. Bu hem ekolojik refah hem de açık havada rekreasyon, yürüyüş veya bisiklete binme, koşu ve spor olasılığıdır. Elit kesimde, parkların yakınında yaşama geleneği, bazı özel evlerin park alanına doğrudan erişime sahip olması istenilen bir durum.

Günümüzde şehirlerin çok az bir kısmını yeşil alanlar kaplıyor. Özellikle pandemi dönemi insanlar mahrumiyeti korunan yaşam alanlarında seçim eğilimindedir.  Kısacası Çevre faktörü, gayrimenkul seçiminde ilk üç kritere yaklaştı.

Aslında Türkiye’nin turistik bölgelerinde, örneğin Antalya’da olduğu gibi, kompleksin parkın yakınında (deniz manzarası veya yakınlığı hariç) veya uzakta konumuna göre fiyat farkı yoktur.

Sağlıklı yaşam tarzının artan popülaritesi ve parkların kendilerinin iyileştirilmesi

Genellikle küçük çocukları veya yaşlı ebeveynleri olan aileler parkların yakınında konut satın alma eğilimindedir.

“Yeşil” yeni binaların aktif olarak ortaya çıkışı

Trend aynı zamanda birincil pazarın aktif gelişiminin arka planına karşı da güçleniyor. Beş yıl önce, müşterilere bu kadar çeşitli yeni kompleksler sunulmamıştı. Bu nedenle, genellikle parkın yakınında olmayan yada kendi parkı olmayan modern bir yeni ev ile teknik olarak modası geçmiş bir “ikincil konut” arasında, ancak parkın yanında seçim yapmak zorunda kalıyorduk. Şimdi böyle bir uzlaşmaya gerek yok.

Yeşillenme ve doğaya dostça bir yaklaşım kavramı yaratma eğilimi, esas olarak ailelere odaklanan yeni bina geliştiricileri tarafından takip edilmektedir. Rekreasyon alanlarının yakınındaki projeler, sabahları veya yatmadan önce parkta koşma fırsatını takdir eden bir spor yaşam tarzı sevenler tarafından da seçilir. Gerçek şu ki, bir rekreasyon alanının varlığı, bir ev seçerken temel bir faktör değil, ek bir faktördür. Özellikle aşırı arzın fiyatların yükselmesine izin vermediği orta kesim segmentinde.

Ekonomi sınıfı gayrimenkul için, geliştirici, yakınlarda bir parkın varlığı nedeniyle önemli bir artış yapamaz, çünkü bu durumda fiyat, diğer daha sıvı özelliklere sahip konfor sınıfı projelere yakın olacaktır. Ve sınırlı bütçeye sahip müşterilerin çevresel bileşene daha az dikkat etmesi, yalnızca maliyetine göre bir daire seçmeyi tercih ediyor.

CEVAP BIRAKINYour email address will not be published. Required fields are marked *Your Name

Sarılar mah. Muhittin Ersoy Bulvarı No:16/1 Manavgat